KMO sikrer korrekt håndtering af kølemidler "fra vugge til grav"
Til forside
Til forside

Godkendte Virksomheder

  1. Klik på en region
  2. Klik på en kommune

Hillerød Kommune
 FirmanavnAdressePostnr.ByTelefonEmailKMO nr.

Type: Godkendt til over 2,5 kg, EU Kategori I

 Dalgaard KøleteknikStrølillevej 63320Skævinge40413010jd@dalgaardcool.dk1 12 03700
 Dansk Varme Service A/SGefionsvej 73400Hillerød22205770jg@dvsas.dk1 10 02539
 Gramstrup Køling A/SGefionsvej 33400Hillerød48262207gramstrup@gramstrup-as.dk1 92 00100
 Selantec ApSGranbakken 83330Gørløse48212407stig@selantec.dk1 18 05426

Type: Godkendt til max 2,5 kg, EU Kategori II

 Bjarne Thye Nielsen El & Data Inst.Granbakken 593400Hillerød40209267btn@btn.dk2 18 05662
 Cl-Electric A/SVølundsvej 19B3400Hillerød72228140mark@pokorni.dk2 17 05084
 Dansk Varmepumpe Center ApSFalkevej 13400Hillerød23235000ck@dvpc.dk2 21 06723
 EsnordMilnersvej 483400Hillerød25621155dko@esnord.dk2 18 05521
 Fyrbøderen V/Jesper LinhoffJespervej 163 A3400Hillerød30552338fyrboederen@gmail.com2 15 04357
 Laustsen Handel & Service v/Niels Peter LaustsenGersehaven 93320Skævinge81800381gerse9@mail.dk2 20 06287
 MJ Installationer ApSKromarken 53480Fredensborg26828888pap@mjinstall.dk2 19 05815
 Njord VVS Teknik ApSLokesvej 153400Hillerød22200916Kontakt@njordvvs.dk2 18 05683
 Nordsjællands El & AntenneGl. Holmegårdsvej 3, 1.tv3400Hillerød35122123minelektriker@gmail.com2 19 06167
 Nærvarme.nuStrøvej 273320Skævinge48288885mipodan@mipodan.dk2 20 06308
 Ssvvs ApSMarkebækvej, 33320Skævinge28302424info@ssvvs.dk2 19 06236
 Teknisk Installation ApSHøgevej 5B3400Hillerød25268591kontakt@tekniskinstallation.dk2 16 04747

Type: Autoklima

 Andersen Biler A/S Lokesvej 43400Hillerød48200455kp@andersenbiler.dk5 18 05511
 Autohjørnet Hillerød ApSVølundsvej 93400Hillerød48254242ahh@nypost.dk5 16 04815
 Autohuset Tofte ApSFalkevej 14-163400Hillerød48242248info@autohusettofte.dk5 12 03773
 Bilforum Nordsjælland A/SVølundsvej 23400Hillerød48241924info@bilforumnord.dk5 18 05632
 Cecils Auto ApSAmtsvejen 105 A3320Skævinge70200284bogholderi@cecils-auto.dk5 17 05143
 Din Bilpartner, Tommys Autocenter Aps.Industrivej 63320Skævinge48288544skaevinge@dinbilpartner.dk5 99 01421
 Due Andersen Biler A/SFrejasvej 313400Hillerød48267666vaerksted@due-andersen.dk5 12 03619
 ERA Biler A/SGefionsvej 103400Hillerød48299500hillerod@erabiler.dk5 11 03144
 ERA BILER A/SGefionsvej 103400Hillerød48299512md@erabiler.dk5 18 05436
 Hillerød Motor Co. A/SSlangerupgade 583400Hillerød48261515hilleroedmotor@boschcarservice.dk5 10 02702
 Kofoed & Thomsen A/SYdunsvej 83400Hillerød70103200hib@kofoedthomsen.dk5 16 04865
 Larsen Biler Hillerød ApSFalkevej 63400Hillerød48260360rene@larsen-biler.dk5 05 01870
 Mercedes-Benz CPH - HillerødHeimdalsvej 23400Hillerød60239184kurser40@daimler.com5 19 06020
 Performance Leasing ApsVølundsvej 6F3400Hillerød28830222info@performance-leasing.dk5 19 05756
 QuickPot HillerødFrejasvej 233400Hillerød482206063400@quickpot.dk5 19 05931
 Unicars a/sRønnekrogen 13400Hillerød48134368mnb@unicars.dk5 19 05771

Type: Grossister og Depoter

 Au2parts HillerødLodbrogsvej 43400Hillerød48251212hilleroed@au2parts.dk6 19 06059
 Damotek Profil A/SIndustrivænget 8-103320Skævinge40252819benthjortolsen@gmail.com6 17 05024
KMO © 2016 | Sekretariat: Vestergade 28, DK-4000 Roskilde | Telefon +45 41 56 69 50 | Email mail@kmo.dk