KMO sikrer korrekt håndtering af kølemidler "fra vugge til grav"
Til forside
Til forside

KMO-godkendte Virksomheder

  1. Oversigten opdateres hver nat 
  2. Klik på en region
  3. Klik på en kommune
  4. Er varmepumpeinstallatøren VE-godkendt? - se listen her

Hillerød Kommune
 FirmanavnAdressePostnr.ByTelefonEmailKMO nr.

Type: Godkendt til over 2,5 kg, EU Kategori I

 Dansk Varme Service A/SGefionsvej 73400Hillerød22205770jg@dvsas.dk1 10 02539
 Gramstrup Køling A/SGefionsvej 33400Hillerød48262207gramstrup@gramstrup-as.dk1 92 00100
 IWO v/Steen Uldahl FrederiksenTorsholmsalle 63400Hillerød48175447iwo@pc.dk1 05 01828
 Selantec ApSGranbakken 83330Gørløse48212407stig@selantec.dk1 18 05426

Type: Godkendt til max 2,5 kg, EU Kategori II

 Bjarne Thye Nielsen El & Data Inst.Granbakken 593400Hillerød40209267btn@btn.dk2 18 05662
 Cl-Electric A/SVølundsvej 19B3400Hillerød72228140mark@pokorni.dk2 17 05084
 Dansk Varmepumpe Center ApSFalkevej 13400Hillerød23235000ck@dvpc.dk2 21 06723
 EsnordMilnersvej 483400Hillerød25621155dko@esnord.dk2 18 05521
 Fyrbøderen V/Jesper LinhoffJespervej 163 A3400Hillerød30552338fyrboederen@gmail.com2 15 04357
 Laustsen Handel & Service v/Niels Peter LaustsenGersehaven 93320Skævinge81800381gerse9@mail.dk2 20 06287
 MJ Installationer ApSKromarken 53480Fredensborg26828888pap@mjinstall.dk2 19 05815
 Njord VVS Teknik ApSLokesvej 153400Hillerød22200916Kontakt@njordvvs.dk2 18 05683
 Nordsjællands El & AntenneGl. Holmegårdsvej 3, 1.tv3400Hillerød35122123minelektriker@gmail.com2 19 06167
 Nærvarme.nuStrøvej 273320Skævinge48288885mipodan@mipodan.dk2 20 06308
 Peiter Olsen EL A/SLokesvej 83400Hillerød40142340larshaakonsson@hotmail.com2 21 06937
 Ssvvs ApSMarkebækvej, 33320Skævinge28302424Salihshkar@gmail.com2 19 06236
 Team Nordrør A/SDamvejen 163400Hillerød48285050svend@teamnordror.dk2 21 06866
 Teknisk Installation ApSHøgevej 5B3400Hillerød25268591kontakt@tekniskinstallation.dk2 16 04747

Type: Autoklima

 Andersen Biler A/S Lokesvej 43400Hillerød48200455kp@andersenbiler.dk5 18 05511
 Autohjørnet Hillerød ApSVølundsvej 93400Hillerød48254242ahh@nypost.dk5 16 04815
 Autohuset Tofte ApSFalkevej 14-163400Hillerød48242248info@autohusettofte.dk5 12 03773
 Bilforum Nordsjælland A/SVølundsvej 23400Hillerød48241924info@bilforumnord.dk5 18 05632
 Cecils Auto ApSAmtsvejen 105 A3320Skævinge70200284bogholderi@cecils-auto.dk5 17 05143
 Dcd Management Roskildevej 1813400Hillerød81919700 kawa18@live.dk5 21 06922
 Din Bilpartner, Tommys Autocenter Aps.Industrivej 63320Skævinge48288544skaevinge@dinbilpartner.dk5 99 01421
 Due Andersen Biler A/SFrejasvej 313400Hillerød48267666vaerksted@due-andersen.dk5 12 03619
 ERA Biler A/SGefionsvej 103400Hillerød48299500hillerod@erabiler.dk5 11 03144
 Hillerød Motor Co. A/SSlangerupgade 583400Hillerød48261515hilleroedmotor@boschcarservice.dk5 10 02702
 Jens Junker A/SVølundsvej 53400Hillerød48760154lotten@jensjunker.dk5 21 06855
 Kofoed & Thomsen A/SYdunsvej 83400Hillerød70103200hib@kofoedthomsen.dk5 16 04865
 Mercedes-Benz CPH - HillerødHeimdalsvej 23400Hillerød60239184kurser40@daimler.com5 19 06020
 Performance Leasing ApsVølundsvej 6F3400Hillerød28830222info@performance-leasing.dk5 19 05756
 QuickPot HillerødFrejasvej 233400Hillerød482206063400@quickpot.dk5 19 05931
 Unicars a/sRønnekrogen 13400Hillerød48134368mnb@unicars.dk5 19 05771
 Vm AutoteknikTorsholmsalle 13400Hillerød23288489vmautoteknik@gmail.com5 21 06949

Type: Grossister og Depoter

 Au2parts HillerødLodbrogsvej 43400Hillerød48251212hilleroed@au2parts.dk6 19 06059
 Damotek Profil A/SIndustrivænget 8-103320Skævinge40252819benthjortolsen@gmail.com6 17 05024
KMO © 2016 | Sekretariat: Vestergade 28, DK-4000 Roskilde | Telefon +45 41 56 69 50 | Email mail@kmo.dk