KMO sikrer korrekt håndtering af kølemidler "fra vugge til grav"
Til forside
Til forside

Godkendte Virksomheder

  1. Klik på en region
  2. Klik på en kommune

Randers Kommune
 FirmanavnAdressePostnr.ByTelefonEmailKMO nr.

Type: Godkendt til over 2,5 kg, EU Kategori I

 Flak Industri TrykluftIndustrivej 2-4 8981Spentrup87828300service@flak.dk1 03 01698
 Randers Køleteknik v/Søren NørgaardMøllevangsvej 628940Randers SV86447131info@randerskt.dk1 06 01971

Type: Godkendt til max 2,5 kg, EU Kategori II

 AKTU-EL ApSLindevej 27, Linde8981Spentrup60221632aktu-el@aktu-el.dk2 14 04146
 BR Teknisk ServiceHammelvej 1538870Langå30227162bjorg@brteknisk.dk2 15 04321
 C.J. Hvidevareservice ApSMessingvej 20 L8940Randers SV86477777spentrup@cjservice.dk2 01 01575
 Daninova MarineKalvevasen 10, Sødring8970Havndal61747347maxfowler46@gmail.com2 17 05046
 Elfirma Knud JørgensenAmtsvejen 998930Randers NØ86441322elfirma@knud-jorgensen.dk2 12 03697
 HB EL ServiceKristrupvej 1488960Randers SØ86416300info@hbel.dk2 15 04514
 Mejlby El ApSHørgaden 468981Spentrup30203305lars@mejlbyel.dk2 14 04141
 Ole LauKarl Poulsensvej 98970Havndal40730517ol@oles-el.dk2 15 04383
 Per HvidSkippervej 98960Randers SØ50584306perwhite22@gmail.com2 16 04861
 PL-TeknikRismøllegade 188930Randers NØ40429047plarsen261@gmail.com2 11 02829
 PM. MontageGimming Kirkevej 48930Randers NØ51862756poulmunkholm@gmail.com2 15 04524
 Randers El-service ApSEgegårdsvej 288920Randers NV86419333hbd@randers-el.dk2 13 04040
 Randers Hvidevare Service v/ Niels Peter SørensenBalgårdsvej 65, Asferg8990Fårup86419888-28409888niels.peter@ofir.dk2 92 00530
 Råsted VVS-TeknikHovedvejen 21 Kousted8920Randers NV87824090info@raastedvvs.dk2 13 03923
 Taulborg VVS APSErhvervsparken 68920Randers NV21243534kj@a-taulborg.dk2 13 03864

Type: Autoklima

 Autofokus ApSEbeltoftvej 1, Drastrup8960Randers SØ87959899salg@autofokus.dk5 12 03792
 Bavnevejens AutoBavnevej 162, Mellerup8930Randers NØ86440024bjarne@bavnevejensauto.dk5 11 03185
 Bilcentret SpentrupIndustrivej 68981Spentrup86477611bilcentret-spentrup@mail.dk5 11 03365
 Bilco A/SGrenåvej 368960Randers SØ88332000f216mek@neo.dk5 11 03113
 BP Autoteknik Jægergade 8 8940Randers SV25383058BPAUTOTEKNIK@GMAIL.COM5 16 04952
 Dalbyover AutoværkstedKronborgvej 33 Dalbyover8970Havndal86473020dalbyoverauto@hotmail.com5 11 03209
 Ec Diesel Elektro A/SØrneborgvej 198960Randers SØ86421155te.randers@auto-g.dk5 12 03732
 Em Autocenter ApSKristrupvej 1388960Randers SØ86436300diag.emautocenter@gmail.com5 15 04549
 Eriks AutoFasanvej 68920Randers NV22195522eriks-auto@hotmail.com5 15 04582
 Falck Danmark A/SHadsundvej 558930Randers NØ87122313mols@falck.dk5 15 04398
 Gunnarsauto & PladeværkstedHobrovej 3168920Randers NV86443351gunnarsauto@mail.dk5 11 03088
 H.C.Autocenter A/SGrenåvej 518960Randers SØ86431366pia@saab-randers.dk5 10 02710
 Henrik Mæhl KristiansenClausholmvej 248960Randers SØ86447292hmk@hmkauto.dk5 12 03785
 Hvidsten BilerHvidstenvej 388981Spentrup40402992peter@hvidstenbiler.dk5 15 04428
 Jydsk Automobil CentrumGrenåvej 14 - 168960Randers SØ86427700as@jac.dk5 11 03070
 Kalstrups AutoværkstedRandersvej 208870Langå86461222kalstrupsauto@kalstrupsauto.dk5 11 03136
 Langå Auto ServiceSkjesbjergvej 488870Langå86462189ole@aabro.dk5 12 03492
 Lars Rasmussen AutoHjaltesvej 58960Randers SØ86439131larsrasmussenauto@gmail.com5 13 04021
 Pedersen & Nielsen A/S, Randers Århusvej 1158940Randers SV86422511service.randers@autohus.dk5 11 03367
 Scania Danmark A/S, RandersBøsbrovej 1208940Randers SV72158850vaerksted.randers@scania.dk5 15 04435
 Super Dæk Service, RandersHaraldsvej 478960Randers SØ76153520randers@sds.dk5 11 02944
 T.O. Entreprenørservice ApSBasager 5, Harridslev8930Randers NØ21229539tkolesen@mail.dk5 07 02096
 Tage ThomsenGrenåvej 338900Randers C70231066info@fausing.peugeot.dk5 07 02090
 Ø. Bjerregrav AutoHolmevej 1A8920Randers NV86454795steffen@bjerregrav-auto.dk5 12 03533

Type: Grossister og Depoter

 Randers Industri ServiceToldbodgade 818930Randers NØ70232875jm@randersindustriservice.dk6 16 04712

Type: Diverse, Kan være EU Kat. II, III eller udenfor

 Tradium AutoBlommevej 408930Randers NØ87100454ef@tradium.dk9 10 02654
KMO © 2016 | Sekretariat: Vestergade 28, DK-4000 Roskilde | Telefon +45 41 56 69 50 | Email mail@kmo.dk